Barva Taupe | Investiční příležitosti I Invest & Design

Barva Taupe

V designu a především v interiérech se začalo hodně pracovat s odstínem barvy zvané Taupe. Není to ani hnědá a ani šedá. Brzy zcela může nahradit bílou barvu, jelikož je tato barva velmi moderní a univerzální ve svých kombinacích. Bílá barva a šedá jsou chladné, ale taupe působí teplým dojmem.

Velmi nás zaujala kombinace taupe s přírodním nebo luxusním kamenem, jako je mramor a dále materiály jako je dřevo. Název barvy vznikl z francouzského Taupe, neboť toto slovo znamená krtek a velmi připomíná odstíny jeho kožíšku.

První použití “taupe” jako jména barvy v angličtině se datuje brzy v 19. století, ale nejčasnější citace Oxfofrského - anglického slovníku je uváděna od roku 1911. Podle wikipedie v roce 1846 bylo prohlášeno, že “všechny odstíny šedé jsou módní en neglige, obzvláště perlová šedá, železná šedá, a taupe.” Je to barva ne zcela přesně určená, neboť zahrnuje celou škálu odstínu šedé s podílem teplé, sytý krémový odstín nebo odstíny písku až k odstínům růžové. Má velmi různorodé odstíny podtónů.

V interiérovém pojetí se více využívá taupe se světlejšími odstíny barvy třeba jako je ta na fotografii níže. Taupe stejně jako béžová působí velmi teplým a elegantním dojmem a tím umocňuje útulnost interiéru a navozuje příjemnou atmosféru v domě či bytě.

 

taupe1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

O něco chladnější odstín barvy, více do šedivé se skvělé hodí k doplňkům do interiéru nebo k solitérovému nábytku výraznější barvy, kdy necháváme vyniknout jedinečnost tohoto prvku.


taupe2.jpg

 

 

 

 

 

 

Taupe 3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taupe4.jpg

 

 

 

 

 

 

Tým I&D

Zdroje:
https://www.homeincube.cz/nenapadna-uklidnujici-tajemna-barva-taupe-vzbuzuje-vasnive-debaty-jaka-vlastne/
https://www.elledecor.com/design-decorate/color/g26079838/taupe-color-ideas/

Nezávazná poptávka

Zanechte nám prosím tyto informace a my se Vám brzy ozveme.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů*

Souhlas se zasíláním obchodních sdělení

Pole označená * jsou povinná.

Close